8 Eylül 1999’dan sonra sigorta girişi olanların emekliliği 17 yıl erteleniyor

8 Eylül 1999’dan sonra sigorta girişi olanların emekliliği 17 yıl erteleniyor
1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla Mimarsinan Parkı’nda yapılan programda konuşan EMADDER Kayseri İl Temsilcisi Battal Zorlu, 8 Eylül 1999 ve öncesinde işe başlayanlar emekli olurken 9 Eylül tarihinden sonrasında işe başlayanların emekliliğin 17 yıl ileriye alındığını belirterek “Bu hususta çok büyük hak kaybına uğruyoruz, haklarımızı alana kadar sahalarda olacağız” dedi.

Kayseri Mimarsinan Parkı’nda 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla birçok parti, sendika, kitle, işçi ve emekçiler bir araya gelerek kortej eşliğinde yürüdü. Alanda açıklama yapan Emeklilikte Adalet Derneği (EMADDER) Kayseri İl Temsilcisi Battal Zorlu, “Düşünelim; aynı anda iki kişi işe başlıyor, bir işçi 8 Eylül 1999’da başlarken diğeri 9 Eylül tarihinde başlıyor. 8 Eylülde işe başlayan emekli olurken 9 Eylülde iş başı yapan kişi 17 yıl sonra emekli oluyor. Bu noktada çok büyük bir hak kaybına uğranıyor, haklarımızı alana kadar daima sahalarda olacağız” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Vali Çiçek’ten yamaç paraşütü müjdesi HAVALİMANLARINDAN KİMSE ARANMADAN GEÇEMEYECEK! Vali Çiçek, “Kadın Kooperatifleri 4 ayda 24 milyon ciro yaptı” Kıbrıs Gazisi Nurettin Atalay’ın cenazesi defnedildi 2. Geleneksel Kadın Kooperatifleri Fuarı açılışı gerçekleştirildi Dolmuş şoförü Akcakoca’nın hayali TIR şoförü olmak 2 adet çocuk mumya sergileniyor Kayserili Emniyet Müdürü Gürbüz, hayatını kaybetti ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş
×