“7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen belediye başkanları var”

“7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen belediye başkanları var”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesine gelen bazı siyasileri eleştirerek, "7’li Masa’da deprem bölgelerine sadece turistik seyahat düzenleyen koca koca liderler, belediye başkanları var. Özel uçaklarla geliyorlar, onlarca kamerayla görüntü veriyorlar, sonra da kendi partilerine müntesip, ayarladıkları adamlara birkaç cümle söyletiyorlar. Yarım saat sonra sıkılıyor, bırakıp gidiyorlar. Allah selamet versin." dedi.

Özhaseki, Kahramanmaraş ziyareti ardından depremden yoğun bir şekilde etkilenen Adıyaman’a geldi. Adıyaman İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde AK Parti'li belediye başkanlarıyla bir araya gelen Özhaseki, yaptığı konuşmada, AK Parti'li 807 belediyeden 235’inin "kardeş belediye" olarak depremlerden etkilenen illerde süresiz görevlendirildiğini söyledi.

AK Parti’li belediye başkanlarının neredeyse bir aydır gece ve gündüz demeden sahada olduğunu belirten Özhaseki, "Anadolu'ya geldiğimiz ve kurduğumuz bin yıllık medeniyet boyunca rastladığımız en büyük afetle karşı karşıyayız. Arada 30 kilometre mesafeyle 550 kilometre boyunca fay hatları kırılmış. İkisinin şiddeti 7,5'in üzerinde. Etkilediği insan sayısı 14 milyon. 11 ilimiz afet kapsamında. 50'den fazla ilçemizde, binden fazla köyümüz de yıkım var." dedi.

Acıları giderebilmek adına ilk andan itibaren AK Parti’li belediye başkanlarının sahada olduğunu belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

"Yeri geldi arama kurtarma çalışmalarında çalıştık, yeri geldi su, gıda, battaniye getirdik, aşevleri açtık. Bunun yanı sıra ihtiyaç olan ne varsa gönüllü olarak yaptık. Şimdi yeni bir dönem geldi. Bu dönemde kardeş belediyeler olarak depreme maruz kalan kardeşlerimizin yaşadığı yerlerde görevlendirdiğimiz arkadaşlar rutin belediyecilik hizmetlerini de yapacaklar, afete uğramış yerlerde ne eksik varsa giderecekler. Hizmetlerine devam edecekler. Hizmetler bitene kadar buradayız. Buradaki kardeşlerimiz 'Allah sizden razı olsun, işinizi yaptınız, gidebilirsiniz.' diyene kadar buradayız."

“7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen koca koca liderler, belediye başkanları var”

Deprem bölgesine turistik seyehat eden partilerin, belediye başkanlarının olduğunu vurgulayan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler bu gayretin içerisinde canla başla çalışırken çok can sıkıcı işler de oluyor. 7’li Masa’da deprem bölgelere sadece turistik seyahat düzenleyen koca koca liderler, belediye başkanları var. Özel uçaklarla geliyorlar, onlarca kamerayla görüntü veriyorlar, sonra da kendi partilerine müntesip, ayarladıkları adamlara birkaç cümle söyletiyorlar. Yarım saat sonra sıkılıyor işleri bırakıp gidiyorlar. Allah selamet versin. Biz işin hizmet tarafındayız. Vatandaşımızın yaralarını sarmak ve duasını almak gibi bir niyetimiz var. Allah bu niyetimizi de elimizden almasın. Burada hep beraber Adıyaman'daki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak için gayret ediyoruz."

PAYLAŞ
GÖNDER
Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı Av. Zülküf Arslan, Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı Kazım Yücel, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu Taner Yıldız yeniden aday olmayacak İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KAZIM YÜCEL'DEN 18 MART MESAJI Kazım Yücel, bugün milletvekili aday adaylığı için istifa ediyor AK Parti, 3 dönem kuralına takılanlardan da müracaat alacak “7’li Masa’da deprem bölgelerine turistik seyahat düzenleyen belediye başkanları var” AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, adaylığı için genel merkezi işaret etti Cumhur İttifakı’nda seçim hazırlığı başladı Yeniden Refah Partisi’ne Cumhur ittifakı daveti Cumhurbaşkanı Erdoğan: “14 Mayıs’ta seçime gidiliyor” CHP Kayseri Milletvekili Arık Hayvan Hastalıklarını Sordu Ümit Özdağ: Mansur Yavaş aday olmuyor diye Türk halkı Türk demokrasisi çaresiz değildir ARIK, “KAYSERİ AFET BÖLGESİ İLAN ELDİMELİ” İYİ Partili Yücel’den Kocasinan Belediyesi KİMAŞ A.Ş alımlarıyla ilgili şok iddia İYİ Partili Yücel: “Kocasinan Belediye işçileri maaş farkını alamadı” ERSOY’DAN ÖZDAĞ'A AĞIR CEVAP YRP’li Narin, “Statlardan siyaseti uzak tutalım, herkesin görüşüne saygı duyalım” AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş’tan, seçim tarihi ve EYT açıklaması Özhaseki'den, 'Tekrar aday olacak mısınız?' sorusuna net cevap YRP’li Önder Narin, “Seçimi Yeniden Refah Partisi belirleyecek” CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ
×