70 kişilik dans grubundan ‘Kardeşlik Destanı’ gösterisi

70 kişilik dans grubundan ‘Kardeşlik Destanı’ gösterisi
Enerji şirketi SOCAR tarafından, Türkiye ve Azerbaycan ortak değerlerinin dans gösterisiyle sahneye yansıtıldığı ‘Kardeşlik Destanı’ gösterisi izleyenlerden tam not aldı.

SOCAR tarafından Erciyes Kültür Merkezi’nde ‘Kardeşlik Destanı’ gösterisi sunuldu. Programda, 70 kişilik dans grubu, Türkiye ve Azerbaycan ortak değerlerini, Türk halkının tarihsel ve kültürel gelişimlerini çeşitli danslarla sahneledi.

‘İKİ DEVLET BİR MİLLET ANLAYIŞI HER GEÇEN GÜN DEVAM EDİYOR’

Programa katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Azerbaycan ile iki devlet bir millet anlayışı içinde ilişkilerinin sürdüğünü söyledi. “Bu dostluğumuzu 2 sene önce Karabağ’da ve Şuşa’nın kurtuluşunda hep beraber yaşadık” diyen Büyükkılıç, “Türkiye yalnız değildir açıklaması bizi gururlandırmış, onurumuz gururumuz olarak Azerbaycanlı kardeşlerimize teşekkürlerimizi buradan iletmek istiyoruz. Kayseri Gaz ile ortağız ama ortaktan öte adeta tek vücut anlayışı içerisinde dayanışmamızı sürdürmekteyiz” ifadelerini kullandı.

‘KARDEŞLİK DESTANINI BAŞLATTIĞIMIZ İLK ŞEHİR OLAN KAYSERİ’DE OLMAKTAN MUTLUYUZ’

SOCAR Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikail Yusifov da, gösteri ile ilgili düşüncelerini paylaşarak, “Kapıdan içeri girerken bir tanıdık ile sohbetim oldu; Kayseri’nin Azerbaycan sevdalısı bir şehir olduğunu söyledi. Gerçekten bizim SOCAR Türkiye ailesine yatırım anlamında en son katılan ama kardeşlik destanını başlattığımız ilk şehir olan Kayseri’de olmaktan ve bu gösterinin burada başlangıcını yapmaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
“Erciyes’i önümüzdeki dönemde termal turizmle de buluşturacağız” KESOB ile Türkiye İş Bankası arasında işbirliği protokolü imzalandı Türkiye’de Kayak Eğitiminin Merkez Üssünde 7’den 70’e Herkes Kayak Öğreniyor Başkan Akay, “Milletvekilliği için görüşmüş olsam kimseden gizlemem!” Sarıoğlan’da Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi açıldı Okul servis ücretlerine zam geldi Karaismailoğlu: 2022’de Yerli Ve Milli Uygulamalarla 138 Bin 445 Siber Saldırıyı Engelledik Bakan Akar, tarihi kalede vatandaşlarla buluştu Kayseri’de vatandaşlar tepkili, dinamit fabrikası istenmiyor Büyükkılıç, Erciyes'te Kayak Severlerle Buluştu LÖSEV mutlu et paketleri ile mutluluk paylaştıkça çoğalıyor YRP ve HÜDA PAR, Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıları kınadı MÜSİAD ‘Başarı Ödülleri’ sahiplerini buldu Beklenen kar yağışı Erciyes’te başladı Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığına İbrahim Kaya atandı İsveç'te Kur'an-I Kerim'in Yakılması Yahyalı’da Protesto Edildi ASKON’DAN BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETLERİ Meteoroloji’den, Kayseri için sarı ve turuncu kod uyarısı Kayseri için "sarı" uyarı: Fırtına ve sağanağa dikkat Regaib Kandili bugün idrak edilecek BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN REGAİB KANDİLİ KUTLAMA MESAJI Başkan Büyükkılıç'a Yılın İlk Ödülü TBB'den Odakır: “Melih Eymen için de elimizden geleni yapalım” Büyükkılıç: “Sanayicimiz çalıştıracak eleman arıyor, illa kamu olacak diye bir şey yok” Korkutan deprem!
×