24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı...

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı...
Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi koordinatörlüğüyle 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı düzenlendi.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi koordinatörlüğüyle 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı düzenlendi. Programa; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Haldun Taşan, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Bayar Özsoy ve Murat Cahid Cıngı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, il müdürleri, emniyet mensupları, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Öğretmenliğin zorlu bir meslek olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, bugünlere başarılı bir şekilde ulaşıldığını ve bundan sonraki süreçte de eğitim seviyesinin daha da yükseleceğine inançlarının tam olduğunu belirterek Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Öğretmenlerin ülkenin birlik ve beraberliğini sağlayan kahramanlar olduğunu vurgulayan Vali Gökmen Çiçek, “Öğretmenlerimiz, gelecek nesilleri yetiştiren kahramanlarıdır. Öğretmenlerimiz olduğu müddetçe ülkemiz hür ve bağımsız olarak yaşayacaktır” dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da terör sebebiyle şehit edilen 200’ün üzerindeki öğretmeni Öğretmenler Günü’nün 100’üncü yılında yad etti.
Bireyin yetiştirilmesindeki en önemli kişilerin öğretmenler olduğunu söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, başta ‘Baş Öğretmen’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bütün öğretmenleri anarak şehit edilen bütün öğretmenleri yâd etti.
Öğretmenliğin insanlığa dokunabilen ve insanlığın kaderini değiştirebilen kutsal bir meslek olduğuna dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürü Bahamettin Karaköse, “İyi nesiller, iyi öğretmenlerle yetiştirilir. Öğretmenlik gerçekten de çok önemli ve kutsal bir meslek. İnsanlığı değiştirebilenler öğretmenlerdir; öğretmenlerimizi sadece Öğretmenler Günü’nde değil, her gün anmalıyız ve anlamalıyız. Eğitim süreci yalnızca öğretmenlere yüklenmemeli, eğitim sürecinde öğretmenlerimize destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×