18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi

18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi
Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı ve Ödül Töreni Erciyes Üniversitesi Süleyman Demirel Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı ve Ödül Töreni Erciyes Üniversitesi Süleyman Demirel Spor Salonunda gerçekleştirildi. Sergi açılışına Erciyes Üniversitesi Rektörü Fatih Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Rektör Yardımcıları, TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Oğuz Demiryürek, çok sayıda akademisyen, öğretmen ve öğrenci katılım sağladı.

Projeye katılan öğrencileri tebrik eden Erciyes Üniversitesi Rektörü Fatih Altun; “ Gençler sizin fikirlerinize sizin ortaya koyacağınız projelere ülke olarak çok ihtiyacımız var. Bu tür programların yaygınlaşması üniversiteler olarak bu programlara ev sahipliği yapmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ortaya koyduğunuz bu projelerde hepinizin başarılı olduğunu düşünüyorum. Araştırmalarınıza devam etmenizi istiyoruz çünkü sizlerin araştırma ruhuna sahip olması önümüzdeki süreçte ülkemizin çok güçlü olacağının sinyalidir” dedi.

Sergi hakkında bilgiler veren TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Oğuz Demiryürek; “Burada şuan 101 tane proje sergilenmektedir. Kayseri, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas illerinde şuanda sergi alanında projelerimiz bulunmaktadır. Bu illerimizde 626 tane proje başvurusu yapıldı ve ön değerlendirme sürecinde 39 tane jüri üyemiz bu projeleri değerlendirerek 101 tane projenin buraya gelmesini onayladılar. Sergi alanında 187 tane öğrencimiz 77 tane danışman öğrencimiz bulunmakta yarışmamız 3 gün boyunca sürecek burada da sergimiz yapılacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 3 gün sürecek olan proje sergisinin açılışı yapılarak, davetliler tarafından gezildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi “Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var” ‘Okul Öncesi Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
×