Reklamı Kapat

"11 Yıllık Hasret Bitti"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte IPARD-3 Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’na katılarak, “Hasretle beklediğimiz IPARD ile ilgili adımlar atıldı, 11 yıllık hasret bitti” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kadir Has Kongre Merkezi Toplantı Salonu’nda Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen IPARD-3 Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.

Büyükkılıç, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda toplantıda yaptığı konuşmada, “Yüzümüz gülüyor, istikrar sürüyor. Hep beraber ülkemiz, şehrimiz adına çalışmaya devam edeceğiz. Başta Hulusi Akar bakanımız ve Tarım bakanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Hasretle beklediğimiz IPARD ile ilgili adımlar atıldı, 11 yıllık hasret bitti. Şimdi değerli çiftçilerimiz, üreticilerimiz iş size düşüyor. Projelerinizi, Tarım İl Müdürlüğü ile işbirliği halinde sürdüreceksiniz, biz de gerekli sahiplenmeyi yapacağız ve hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Tarım ve hayvancılık alanında IPARD kapsamına alınan Kayseri’de düzenlenen toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi tarım ve hayvancılık konusunda üreticilere desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Yapılan çalışmalar için emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’miz sadece sanayi, ticaret şehri olmasından ötesinde tarım ve hayvancılığın en önemli merkezlerinden birisi olduğunu ifade ediyoruz. Yapılan çalışmaların hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, şunları söyledi:

“Bugün gerçekten önemli bir gündür. İPARD kırsalı inanılmaz canlandırıyor. İşletmeler açıyor, destekler veriyor, katkılar veriyor. Hibe projeler. Gençler için özellikle avantajlar. Kadınlar için avantajlar, vergi muafiyetleri. İPARD desteği ile yapılan Bir de sadece tarım ve hayvancılıkla kalmıyor ve turizm bile destekliyor. İPARD’ın Kayseri’de olması, Kayseri’nin kırsal kalkınmasının kızıl elmasıdır. Bu kızıl elmanın başarılmış olmasından dolayı başta bakanlığımıza, mücadelesinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Hulusi Akar Bakanımıza, Mehmet Özhaseki Bakanımıza siyasilerimize hepsine sonsuz teşekkür ediyorum.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak Başkan Büyükkılıç: “140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik” Kayseri’de 6’ncı kitap fuarı gerçekleştirilecek Hulusi Akar Bulvarı - İtfaiye Talas Grup Amirliği yolu çalışma süresince 9 saat kapalı Yahyalı’da 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi 4 ilçeye toplamda 180 milyon 275 bin ek bütçe Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı “İstişareyle şehri yönetmek güzel bir şey” Yeşilhisar’da bağ ve bahçe aralarında beton kanal çalışması tamamlandı BÜSAM Şehir Akademi 2023 Güz Dönemi kayıtları başladı Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi, çalışmaya devam ediyor Akkışla’nın Gömürgen Mahallesinde sıcak asfalt dökülmeye başladı Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira” Büyükşehir’den ticari araçlar için online başvuru sistemi Akkışla’ya 5,5 milyon liralık Süt İşletme Tesisi yapılacak KAYMEK Robotik Kodlama Atölyesi kayıtları başladı Talas Mevlana – Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında sona gelindi Onarım Timi İş Başında Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı İncesu'da 28'inci Üzüm Festivali başladı Yahyalı Belediyesi yeni araçlarını tanıttı
×