Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir"

Demirezen:
MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

"12 Eylül darbesiyle Türk Milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" diyen Başkan Demirezen, "12 Eylül'e gelinen süreçte yaşanan olaylara bakıldığı zaman Türk Devleti'nin yabancı ve zararlı ideolojilerin uydusu hâline getirilmek istendiği görülmektedir. Fakat yine Türk Milliyetçileri tarihin her döneminde olduğu gibi devletine ve milletine sahip çıkmıştır. Dönemin olaylarını basit bir sağ-sol kavgası gibi gösterip 'tatlı su canlısı' gibi yaşamaktansa tüm gerçekleri gelecek nesillere aktarmamız ise en doğru olandır. O dönemde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çeşitli maşalarca ele geçirilmek istendiği, milletin ise geçmişi ve tarihiyle olan bağının koparılmak istediği gerçeği unutulmamalıdır. Cennet mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in etrafında kenetlenen ülkücü-milliyetçi hareket ise tüm bu parazitlerle canı pahasına mücadele etmiştir." dedi.

İl Başkanı Seyit Demirezen sözlerini şöyle tamamladı, "Yapılan bu mücadeleler neticesinde 12 Eylül günü yapılan askeri darbe ile Türk Milliyetçiliği zapturapt altına alınmaya çalışılmıştır. Karşılık veya taltif beklemeden yapılan vatan mücadelesinin sonucunda ülkücü-milliyetçi hareket mahkûm edilmiştir. Sözde mahkemelerde oynanan hukuk tiyatrosunda ülkücülere idam sehpaları layık görülmüştür. Sonrasında milliyetçiliğin birçok parçaya bölünmesi hedeflenmişse de bugün görüldüğü üzere ülkücü-milliyetçi hareket MHP çatısı altında tek yürek olarak devlet, vatan, millet sevdasını sürdürmektedir. 12 Eylülcüler başarısız olmuştur, başarısızlıklarının kanıtı da Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Bu vesile ile cennet vatanımızı emperyalizmin ve komünizmin pençesine teslim etmemek için canından, cananından vazgeçen ülkücü şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum."

PAYLAŞ
GÖNDER
MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor” Erbakan: “Kayseri’de 100’e yakın AK Partili Yeniden Refah Partisi’ne Katılacak" Özdemir: “Çağrı karşılıksız kalmayacaktır” Bakan Özhaseki, Başkan Büyükkılıç ile Pınarbaşı'ya Çıkarma Yaptı Bağcıoğlu ve Genç, ‘Şehit Komandolar Durağı’nda… Bahçeli, “Menduh Uzunluoğlu ile Pınarbaşı ilçemiz yola devam diyecektir” MHP’li Özdemir’den Pınarbaşı’na 2 ayrı müjde! MHP: Yavaş, Pınarbaşı’nda Umduğunu Bulamadı CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın nüfusu azaldı” Mansur Yavaş’tan Başkan Büyükkılıç’a gönderme CHP’li Özgür Özer: “Vatandaşın yanında olan başkanlar yerel seçimleri kazandı” Milletvekili Dursun Ataş: “İktidar, ithalata dayalı politikasıyla Türk çiftçisini ağlatmaktadır” Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na Katıldı Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın Deniz Yağan başkanımıza desteği tam” MansurYavaş, Kayseri’ye geliyor Milletvekili Genç Sarımsaklı Mahallesi vatandaşlarının sorunlarını meclise taşıdı Vekil Çopuroğlu, hükümet konakları talebini Bakan Yerlikaya’ya iletti Felahiye Belediye Başkanı Güleser: “6 kuruş borcumuz yok dediler, 6 milyon borç var” Eski İl Başkanı Ataman İYİ Parti’den istifa etti Kazım Yücel, İYİ Parti GİK listesinde yer aldı
×