Reklamı Kapat

Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir"

Demirezen:
MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

"12 Eylül darbesiyle Türk Milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" diyen Başkan Demirezen, "12 Eylül'e gelinen süreçte yaşanan olaylara bakıldığı zaman Türk Devleti'nin yabancı ve zararlı ideolojilerin uydusu hâline getirilmek istendiği görülmektedir. Fakat yine Türk Milliyetçileri tarihin her döneminde olduğu gibi devletine ve milletine sahip çıkmıştır. Dönemin olaylarını basit bir sağ-sol kavgası gibi gösterip 'tatlı su canlısı' gibi yaşamaktansa tüm gerçekleri gelecek nesillere aktarmamız ise en doğru olandır. O dönemde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çeşitli maşalarca ele geçirilmek istendiği, milletin ise geçmişi ve tarihiyle olan bağının koparılmak istediği gerçeği unutulmamalıdır. Cennet mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in etrafında kenetlenen ülkücü-milliyetçi hareket ise tüm bu parazitlerle canı pahasına mücadele etmiştir." dedi.

İl Başkanı Seyit Demirezen sözlerini şöyle tamamladı, "Yapılan bu mücadeleler neticesinde 12 Eylül günü yapılan askeri darbe ile Türk Milliyetçiliği zapturapt altına alınmaya çalışılmıştır. Karşılık veya taltif beklemeden yapılan vatan mücadelesinin sonucunda ülkücü-milliyetçi hareket mahkûm edilmiştir. Sözde mahkemelerde oynanan hukuk tiyatrosunda ülkücülere idam sehpaları layık görülmüştür. Sonrasında milliyetçiliğin birçok parçaya bölünmesi hedeflenmişse de bugün görüldüğü üzere ülkücü-milliyetçi hareket MHP çatısı altında tek yürek olarak devlet, vatan, millet sevdasını sürdürmektedir. 12 Eylülcüler başarısız olmuştur, başarısızlıklarının kanıtı da Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Bu vesile ile cennet vatanımızı emperyalizmin ve komünizmin pençesine teslim etmemek için canından, cananından vazgeçen ülkücü şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum."

PAYLAŞ
GÖNDER
Saadet Partisi’nden ‘Dert Meclisi’ duvarı Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi sonuçlandı Ahmet Karagöz ve kadrosu, SP Talas ilçe yönetimini devraldı İYİ Partili Yücel: “Talas tramvay hattı bir an önce açılmalı, 80 bin nüfus mağdur olmamalı” Özhaseki: “Güvenli şehirler inşa etmenin tek yolu kentsel dönüşüm” Arıkan: “Bu anayasa perileri niçin geliyor” Bakan Yardımcısı Gürcan, Kayseri’de AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yürütme Kurulu Listesi açıklandı CHP’de Başkan Keskin, yeniden aday Yücel: Faruk Molu'nun İsmi Yaşatılmalı BBP Kayseri il başkanı Erkan Demirci oldu İYİ Parti Talas ilçe başkanı Haymana istifa etti MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt MHP İl Başkanı Demirezen’den 14. Olağan İl Kongresine davet Coşkun, “Kayseri’nin sorunlarını, Mecliste gündeme getirmek için özel çalışmalar yürütüyoruz” Saadet Partisi Samsun Milletvekili Karaman, “Kayseri’nin sorunlarını meclise taşıyacağız” CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Dileği Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor” Milletvekili Çopuroğlu, “12 Eylül darbesi bir kara lekedir” İYİ Partili Çalıksoy, “Başakpınar ve Kuruköprü’de bulunan asbestli boru sorunu çözülmelidir” CHP İl Başkanı Keskin, “Devam et derlerse aday olacağım” CHP İl Kongresine gidiyor Demirezen’den MHP Lideri’ne Kongreye Davet Ziyareti DEVA Partisi Özvatan İlçe Başkanı Şahin Çağrı Oldu
×